minecraft-hep-gunduz-yapma

Kas 03, 2019 minecraft server kurma

Minecraft Dünyayı Hep Gündüz Yapma

Minecraft Dünyayı Sürekli Gündüz Yapma
Minecraft dünyayı hep sabah yapma veya gece olunca hemen gündüz nasıl yapılır sorularınıza yanıt olacak minecraft dünyayı sürekli gündüz yapma makalemizle sizlerleyiz. Dünyayı sürekli gündüz yapmanın bir çok yolu var en kolay yoluyla size nasıl dünyayı sürekli sabah yapmayı göstereceğim. Hala bir minecraft sunucu kiralamadıysanız kiralamanızı öneririz.

Minecraft Sürekli Güneş Komudu
İlk öncelikle havayı aydınlık yapmamız gerekiyor bunun için /time set day yazıyoruz. Bu komudu yazdığımızda hava gündüz olacaktır. Sonrasında ise havanın hep böyle olması için /gamerule doDaylightCycle false komudunu kullanıyoruz. Bu komutlar sayesinde hava sürekli gündüz halinde duracaktır.

minecraft-surekli-sabah-yapma

Minecraft Otomatik Yağmur Kapama ve Sürekli Gündüz Yapma Plugini
NoWeather adlı plugin ile sunucunuzda hem yağmur yağmasını kapatabilir hemde sürekli gündüz olmasını sağlayabilirsiniz. NoWeather adında bir çok eklenti mevcut sunucu sürümünüze uygun plugini indirmenizi tavsiye ederiz. Sunucu sürümünü değiştirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Akşam Olunca Otomatik Sabah Yapma Skripti
Bu skript sayesinde oyun saati 16:00 olduğunda tekrardan gündüz yapacak. Diğer komut gibi sadece belirli bir saatte takılı kalmayıp azda olsa güneş döngüsü olacaktır. 16:00’ı değiştirerek farklı saatlerde gündüz olmasını sağlayabilirsiniz.

at 16:00:
execute console command “/time set day dunyaismi”

Minecraft kar yağmur yağmasını kapatmak istersenizde aşağıdaki skripti kullanabilirsiniz.

on weather change to rain or thunder:
world is “dunyaismi”
cancel event

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir