Ara 26, 2019 minecraft server kurma

Minecraft En Fazla Bilinen Biyomlar (Biomes) ve Özellikleri

Minecraft Biyomlar, ormanlar, okyanuslar veya Tundralar gibi belirli özelliklere sahip Minecraft bölgeleridir. . Her bir biyoma ayrı ayrı bu yazımızda bakacağız. Bazı biyomların spesifik ve hava türleri gibi benzersiz özelliklere sahip.

BATİHOST MİNECRAFT SERVER KURMA

Her bir biyom bitki örtüsü, sıcaklık, yükseklikten kaynaklı bölgesel değişikliklere ve kendine has renklere sahiptir.

Canlılarını sınırları araya gelince, çim ve su renkleri yavaş yavaş biyom biyomunun için dönüşür. Genellikle oldukça çirkin görünen bir biyomunun, kenarında olduğunuzda ağaçlar 2 ayrı renkli olabilir bu yüzden bu değişiklik olsa yaprakları kademeli olmaz.

Her biyom da nehirler, lav çukurları veya zindan gibi bir veya daha fazla şey olabilir, fakat bu başka bir makalenin konusu.

Desert (Çöl)

Geniş alana yayılmış kum ve kum tepelerinden oluşur. Ayrıca kumtaşı da bu bölgede mevcuttur. Ölü çalılar ve kaktüsler çölün genel bitki örtüsünü oluşturur. Çöl etrafında ve ortalarında bu bitki örtüsüyle karşılaşabilirsiniz. Çölde bulunan su havuzlarının kenarlarında büyüyen şeker kamışlarıyla sıklıkla karşılaşmanız mümkün Bu biyomda bir NPC köyü bulmak için iyi bir şansınız olması gerekir. Başka bir biyoma yakınsanız bu biyomdan yağmur ve kar yağışlarını görebilir ve duyabilirsiniz.

Forest (Orman)

Bu biyomun ağaçları meşe ve huş oluşturur, geri bitki örtüsünü ise çim ve çiçekler oluşturur. Bu biyom üzerindeki peyzaj yapısı, küçük tepeler ve zaman zaman büyük oluşumlar kolay seyahat etmenize olanak sağlar.

Koyun ve kurtlar bu biyom üzerinde rahatlıkla bulunabilir. Bu sebepten dolayı koyun çiftliği için mükemmel bir yerdir.

Ağaçların çok bulunduğu bir bölge olduğundan oyuna başlamak için harika bir yerdir. Aynı zaman ağaçların sıklıkla olduğu bir yer olduğundan dolayı, canavarlar için mükemmel bir gizlenme yerleri mevcuttur. Bu sebepten dolayı bu biyom üzerine ekstradan tetikte olmanız şarttır.

Jungle (Balta Girmemiş Orman)

Bu biyom bir çok oyuncunun favorileri arasındadır. Küçük çalılarla kaplı zemin 2×2 gövdeli büyük agaçlar, eğrelti otlarıyla kaplı alanlar, üreticiler için hazine değerindedir.

Ormandan elde etmiş olduğunuz odunlar sayesinde kolaylıkla ağaç evler inşa edebilirsiniz. Ağaçların büyük olması inşa sürecini kısaltacağından ev yapımınız daha kolay olacaktır.
Ocelots (leopar, Orman Kedileri) bu biyomda bulunmaktadır. Ocelots evcileştirmek için balık kullanılabilir. Ancak bu hayvanlar çok utangaç olduklarından dolayı bu bitki örtüsünde onları yakalamak zor ve zahmetli olabilir.

1×1 şeklinde diktiğiniz ağaç fidanından normal bir ağaç büyür, fakat 2×2 kare şeklinde ektiğinizde uzun gövdeli bir orman ağacı büyüyecektir.

Söyleyeceklerim bu kadar fakat burayı kapatmadan önce minecraft sunucusu kurmak için bana tıklamanı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.