minecraft-nasıl-plugin-yüklenir

Kas 04, 2019 minecraft server kurma

Minecraft Plugin Nasıl Yüklenir

Minecraft Sunucuya Nasıl Plugin Yüklenir
Minecraft sunucuma nasıl plugin yüklerim, eklentileri nereye yükleyeceğiz gibi aklınıza takılan sorulara minecraft server eklenti kurma yükleme makalemizle cevap vereceğiz. İlk öncelikle pluginleri indirmeniz gerekiyor. İndirdiğiniz minecraft eklentilerinin sürümlerinin sunucunuza uygun olması gerekiyor. Eklentiniyi indirmeden önce buna dikkat edin sonrasında plugin sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

minecraft-plugin-kurulumu

Minecraft Pluginleri Nereye Kurulur
Kurmak istediğiniz eklentileri minecraft sunucu satın aldığınız firmanın size verdiği FTP veya VDS ile ana dizine erişerek kurmanız gerekiyor. Sunucunuzun ana dizinine eriştikten sonra plugins klasörüne istediğiniz eklentiyi sürükle bırak yaparak kurabilirsiniz. Eklentilerin aktif hale gelmesi için /reload komudunu kullanabilirsiniz veyahut tavsiye ettiğimiz sunucuyu ilk kapatıp sonra tekrardan açarak bunu sağlayabilirsiniz.

Minecraft Plugin Paketi Kurulumu
Plugin paketi kurulumu için öncelikle bir plugin paketine sahip olmanız gerekmekte elinizde güzel bir plugin paketi yoksa bir önceki yazımızda sizlere anlattığımız hızlı minecraft sunucusu kurma yolunda tek tuşla hazır paket kurulumundan bahsettik. Onun dışında elinizde bir plugin paketi varsa yapmanız gereken plugin paketi içerisindeki jar ve klasör dosyalarını pluginse sürükleyip bırakmaktır.

2 Comments

  • Çok güzel konu olmuş . Linux tabanlı sunucularına nasıl yüklendiği hakkında bilgi verilse idi daha ayrıntılı olabilirdi .Genelleme olarak windowsu anlatmışsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir