Eki 31, 2019 minecraft server kurma

minecraft server kurma hamachisiz

minecraft server kurma hamachisiz!

hamachi
hamachi programı

kişisel bilgisayarınızı bir minecraft server olarak kullanabileceğinizi biliyormuydunuz? normal şekilde kullanmak istediğinizde hamachi veya logmein isimli programı makinenize kurarak bir local ağ oluşturup arkadaşlarınızı da bu aga dahil edip oynayabiliyordunuz, bu makalenin başlığını bu yüzden minecraft server kurma hamachisiz yaptık!

Ama size göstereceğimiz bu metod ile kendi bilgisayarınızı tam olarak minecraft server olarak kullanabileceksiniz yani kendi makinenize minecraft server kurabileceksiniz hemde hamachisiz! 🙂

öncelikle kişisel bilgisayarınızın static ip alması gereklidir, çoğu adsl kullanıcısında DHCP yani dinamik ip alma özelliği açık olduğundan kişisel makinenizin ip si zaman içerisinde değişebilir.   Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız lütfen bu video dan devam edin.

bu işlemi yaptıktan sonra modeminize girerek seçenekler arasından port yönledirmeyi bulmalısınız.  (ingilizce bir arayüze sahipseniz port forwarding)

yapacağımız işlem özetle dış modem ip nize gelen isteği iç ip ve porta yönlendirmektir. Örneğin modeminize ait dış ip 178.20.230.193 olsun ve Minecraft server portunuz 25565. 

modeminiz size ip olarak 192.168.1.x verecektir, sondaki X modeminize bağlanan kişi sayısına göre farklılık gösterecektir. 

port yönlendirme (port forwarding) 178.20.230.193:25565 ‘e gelen tüm istekleri 192.168.1.2:25565 adresine yönlendirecektir.

 

Örnek bir port yönlendirme sayfası
minecraft server kurma hamachisiz!

resim kaynağı ve port açma konusunda daha detaylı bilgi alabileceğin farklı bir sayfa

 

diğer makalelerimize de göz atın:

nasıl minecraft server kurulur!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.