Eki 30, 2019 minecraft server kurma

minecraft server kurmak için hızlı yol!

minecraft server kurmak için önemli olan ilk şey kendinize uygun bir sürüm belirlemek, oyuncular ve sunucu sahipleri genellikle yeni getirilen özellikler sebebiyle son sürümleri tercih ediyorlar.

plugin kullanılmayan ve sadece server dosyasıyla açılan sunuculara vanilla adı veriliyor. Sunucu açıldıktan sonra komut kullanarak survival/creative modu arasında seçim yapabiliyorsunuz.

eğer bir önceki konumuzdaki şekilde kurmak istemiyorsanız size hemen çok kolay bir yol gösterelim, üstelik bu şekilde mevcut hazır paketleri de anında edinebiliyorsunuz.

lütfen aşağıdaki aşamaları takip edin.

  1. https://batihost.com sayfasına gidin.
  2. üst menüden minecraft bölümünü bulun ve tıklayın.
  3. sayfanın ortasındaki büyük kırmızı düğmeyi ( veya yönetim paneli yazan ) tıklayın ve yönetim panelini indirin.
  4. programı masaüstünüze açın ve makinenize minecraft server kurmak için istediğiniz paketi kullanın, tamamen ücretsiz.

batihost.com tarafından hazırlanan bu yönetim programını tüm işleriniz için kullanabilirsiniz, program içerisinde yedekleme, ftp server kurulumu, web panel kurulumu, java kurulumu gibi bir çok ek özellik geliyor, üstelik batihost.com panel içinde desteklenen minecraft server paketlerini her geçen gün daha da artırıyor.

minecraft server kurma
Minecraft Server Kuıbatihost tarafından sağlanan minecraft yönetim panelindeki paketlerin bir listesi.

paket listesinde bulunan paketler batıhost tarafından denenerek yüklenmiş paketlerdir, mevcut paketlerin sürümünü değiştirdiğinizde paketlerde sorunlar çıkacaktır.

ek bilgiler:

güncel sürümleri direk indirmek için https://spigotindir.com adresine göz atabilirsiniz.

sunucuyu açtıktan sonra kendinizi op komutuyla op yapabilirsiniz. detaylı bilgi için https://minecrafttr.com/konu/03-1-kendimi-nasil-op-yapacagim-ve-diger-basit-komutlar-nelerdir.1665/ adresini okuyun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir