minecraft server kurma

Eki 30, 2019 minecraft server kurma

nasıl minecraft server kurulur?

 bu yazımızda size nasıl minecraft server kurulur? sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız ve nasıl minecraft server kuracağınızı anlatacağız, yapmanız gerekenler adım adım aşağıda belirtilmiştir.

çok alt seviye ile başlayacağımızdan bu size pluginsiz bir survival sunucu açar. ilerleyen konularda pluginli ve farklı şekillerde sunucular kurmayıda göstereceğiz.

sorunlarınızı konunun altından yorum olarak bırakırsanız düzenli aralıklarla kontrol edeceğiz ve yardımcı olmaya çalışacağız.

hadi başlayalım.
  1. https://spigotindir.com adresinden istediğiniz herhangi bir sürümü indirin.
  2. bir klasör açıp, indirdiğiniz jar dosyasını bu klasöre taşıyın.
  3. bilgisayarınızda veya kiraladığınız sunucuda java yüklenmiş olmalıdır. eğer java yüklü değilse google üzerinden “java indir” kelimesini aratın ve uygun sürümü indirin.
  4. JAR dosyasını çalıştırmak için bir bat dosyasına ihtiyacınız var, lütfen burayı tıklayarak baslat dosyasınızı indirin ve açtığınız klasöre kopyalayın. baslat kodunun çalışabilmesi için jar dosyasının adı spigot.jar olmalıdır.
  5. şu aşamada klasörünüzde bir tane spigot.jar ve bir adet başlat.bat olmalıdır.  eğer spigot.1.14.jar gibi bir dosyanız var ise bunu spigot.jar olarak değiştirin.
  6. başlat.bat dosyasını çift tıklayın ve çalıştırın.

böylece size nasıl minecraft server kurulur sorusunun cevabını verdik, sorularınızı aşağıdan bize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir